HOME FAQ's NEWEST CACHES SEARCH FOR CACHES BUXLEY's MAPS
FORUMS HIDE A CACHE EDIT CACHE ADD A LOG ENTRY SCOUT's LEADER BOARD
Geocaching with Navicache

SIGN UP   /   MEMBER LOGIN

cache type Knoflíková válka (La guerre des boutons) cache size

by GiramoNdo
(Finds: 9  Score: 41.5)    (Hidden: 3  Score: 17)

printer versionPrinter Version   Spy on this cache.Spy on this Cache

Coordinates (WGS-84 datum)
N 50° 15.393'   E 013° 39.219'

Treskonice,   
Czech Republic    Near By Caches

Hidden On: 21 May 2005
Waypoint (Landmark): N019A7
Open Cache:  Non-commercial use only
Cache type:  Normal
Cache size:   Normal

Difficulty: gps gps half gps (moderate)
Terrain: gps gps half gps (moderate)

Misc: Pets are allowed. Parking is a challenge. No fees!

Comments:
Waypoint:
N 50,256546
E 013,6536564
498,7 m.n.m.

We have not implemented maps outside of the U.S.A. ... YET!

Additional maps for this cache available at: topozone.com logo    mapquest.com logo

Už odnepaměti mezi sebou válčí chlapci ze dvou sousedních vesnic Lovernu (Longeverne ) a Velranu. A odnepaměti mají v bojích rozhodující převahu chlapci z Lovernu, tedy Loverňáci. Jejich současným velitelem je statečný Janek, který celé dny promýšlí léčky na Velraňáky. Každý večer ve čtyři hodiny se totiž lovernská armáda v čele s Jankem, Cinkalem, Souškou, bratry Bouřky, Hejlem a dalšími čtyřiceti válečníky vydává kolem Pepiotova lomu do blízkého hájku, kde už na ně na druhé straně čekají jejich protivníci. Každá bitva začíná výměnou urážek a nadávek obou velitelů. Na velranské straně je to Prcek od Brodu. Slovní potyčka se stupňuje, až přejde v otevřený boj. Bojuje se klacky, praky a kameny. Když se některé straně podaří zajmout jednoho nebo i více protivníků, zbaví jej všech knoflíků, tkaniček, přezek, kšand, pásků a dalších nezbytných součástí oděvu. Na tuto potupnou proceduru přišel samozřejmě Janek, který se jí ale jednou po nešťastně prohraném boji musí sám podrobit. Lovernští si z takto získaných věcí udělají válečný poklad, který ukryjí ve svém vlastnoručně postaveném srubu na tajném místě v lese. Poklad je jejich chloubou a všichni si jej váží. Když někdo z lovernských přijde v bitvě o knoflíky, má právo si je z pokladu nahradit. Některá děvčata ze školy dokonce klukům pomáhají se zašíváním, aby rodiče na nic nepřišli a kluci se vyhnuli výprasku. Ale i v tak dokonale sehrané partě, jako byla ta lovernská, se najde zrádce. Byl jím Pajda. Ten se zamiloval do Hejlovy vyvolené Távky. Aby se Hejlovi pomstil, prozradil Velraňákům, kde se nachází tajná skrýš a ti ji vykradli. Lovernští ale jeho zradu odhalili, dobyli zpátky poklad i obvyklou převahu. A kdo ví, možná se právě teď v Hájku bijí jejich pravnuci a prapravnuci.

Jistě mnozí z vás znají tuto veselou knížku francozského spisovatele Louise Perguada, nebo neméně veselý i když černobílý stejnojmený film režiséra Yvese Roberta z roku 1962.
Tato kniha a film mě inspirovaly k založení tématické cache – k založení knoflíkového „válečného“ pokladu, podobného tomu, který měli na tajném místě uložený kluci z vesnice Lovern.
Pokud tedy půjdete hledat „knoflíkový poklad“, vezměte si sebou pár knoflíků na výměnu, či na jeho případné obohacení. Nevkládejte prosím žádné jiné věci, pouze knoflíky všech velikostí, tvarů a barev!
[CNW:Counter]

Clue decoding tables - Top letter or symbol decodes to bottom letter or symbol:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
NOPQRSTUVWXYZABCDEFGHIJKLM

!"#$%&'()*+,-./0123456789:;<=>?
123456789:;<=>?@!"#$%&'()*+,-./

Clues:    decode

  • hint 
    uyrqrw i chxyvar fxnyl cev mrzv

NoteAdd a Log Entry

CACHE LOGS - May contain hints(spoilers)!    decode

I found it! 28 Aug 2005 by  Lucky_spol  (Finds: 2  Score: 10)    (Hidden: 0  Score: 0)
    Open Log:  Personal use only

Tak tahle keška nám dala zabrat. Nejprve jsme pul hodiny hledali na starých souradnicích, pak jsme vyluštili nápovedu, a když se takové místo v okolí nenacházelo, zkontrolovali jsme souradnice z GPS s vytišteným zadáním (to jsme naštestí tiskly dneska cerstvé). Pak už jsme ji našli za chvíli. Kousek od kešky byla pekná vyhlídka. Díky.
in: 3x knoflík
out: knoflík kyticka


 

Order your Navi-Tees and more
© Copyright 2009 Navicache. All Rights Reserved. Disclaimer     Contact Us